Попри пандемію ринок нерухомості у Вінниці продовжує активно розвиватися

СУСПІЛЬСТВО

В Україні місто Вінниця є одним із лідерів за цінами на нерухомість. За певними характеристиками квартири у новобудовах та навіть у «вторинках» переганяють за цінами квартири і містах-мільйонниках.

Детальніше про ринок нерухомості у Вінниці розповів керівник агентства нерухомості «Берген» Сергій Остафійчук.

Як зазначає експерт з нерухомості, стабільність ринку залежить від багатьох факторів. Пандемія також суттєво вплинула на нього. Однак, станом на сьогодні, бувають такі місяці, коли роботи в ріелторів набагато більше, аніж до часів коронавірусу. Зараз інвестори змирилися з ситуацією та продовжують інвестувати. Адже до сьогодні інвестиція у нерухомість є доволі популярною та надійною.

Вінниця потрапила у п’ятірку міст, які показали суттєвий ріст ціни на вторинному ринку і порівняно невисокий термін окупності. Таким чином за останній період вартість «вторинки» у місті суттєво зросла – до 40%, відтак зросла зацікавленість покупців у новобудовах. Оренда в 6 000 грн. дозволить за 11,6 років окупити інвестиції в однокімнатну квартиру комфорт—класу.  

«Найперше, що визначає покупця — це його платоспроможність. Вибір нерухомості завжди починається з того, скільки є грошей. Якщо, наприклад, людина може собі дозволити купити «первинку» з ремонтом — це вже добре. Якщо бюджет дозволяє придбати первинну нерухомість і самостійно зробити там ремонт, це може зекономити від 5-10 тис доларів», — зазначає Сергій Остафійчук.